Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/itusluge/public_html/hyundaisrbijaizrs/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 1052: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 1052: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/itusluge/public_html/hyundaisrbijaizrs/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
Hyundai Srbija klub forum - Hyundai • Pogledaj temu - ATOS

ATOS

Re: ATOS

Postod velja » Ned Nov 27, 2011 5:00 pm

I što je najvažnije, redovan servis me košta oko 2000 hiljade dinara max. naravno, sa "kvalitetnim" uljem. Filteri su jeftini, klinasti kaiševi isto tako. Godišnja registracija isto nije mnogo; ko jedne dobre patike =))
Da, što se tiče mjesta, ima ga dovoljno; velika prednost je što je dovoljno visok.
velja
Novi Član

Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 5:37 pm

Postod mladen_i20 » Sre Nov 30, 2011 1:42 pm

Pa sad, nisam ocekivao da je kvalitetno odradjen servis 2000din. A koje je to kvalitetno ulje i koliko ga staje u tvoj motor? Posto je filter vazduha? Nadam se da nije bosanski UNICO... Filter ulja motora posto je? Mislim da sa kvalitetnijim uljem i filterima ipak ne moze biti ispod 2500-3000 nikako, ali ajde, obraduj me...
Hyundai i20 1.25 -city star-
Korisnikov avatar
mladen_i20
Specijalac

Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 8:58 pm

Postod velja » Sub Dec 03, 2011 5:39 pm

mladen_i20 je napisao:Pa sad, nisam ocekivao da je kvalitetno odradjen servis 2000din. A koje je to kvalitetno ulje i koliko ga staje u tvoj motor? Posto je filter vazduha? Nadam se da nije bosanski UNICO... Filter ulja motora posto je? Mislim da sa kvalitetnijim uljem i filterima ipak ne moze biti ispod 2500-3000 nikako, ali ajde, obraduj me...

Za starija vozila delovi su jeftinija u odnosu na nova. Za redovan servis koristim ulje shell- 3 litre(nešto manje od 600 din/kom), filter ulja oko 450 din, filter vazduha oko 650 otprilike +- Delovi neka strana proizvodnja, ne mogu se setim koja je. Kupim samo dve litre, treća mi ostane od prošle godine. Ali, kad sam kupovao delove u ovlašćenom servisu, tu cene mogu da idu i do sto evrića. :((
velja
Novi Član

Postod mladen_i20 » Uto Dec 06, 2011 11:30 am

Upravo to i hocu da kazem. U ovlascenom servisu su navodno originalni delovi (sto nikako nismo u mogucnosti da proverimo) i za razliku od drugih delova na ove postoji garancija. Cena je drasticno drugacija, i upravo zato navodis ovako niske cene. To sto si rekao da su cene za starije automobile nize, veruj mi da gresis u startu. Ukoliko bi pogledao originalni deo u ovlascenom servisu za bilo koji stariji model koji se recimo vise ne proizvodi (mislim na model) videces da cena uopste nije manja od cena delova novijih automobila. Primera radi, hladnjak za moj prosli auto, 21 godinu star, je bio 36000din originalni, 24000din pitaj boga ciji. Dakle, ne verujem recimo da je neki deo za hyundai getz-a jeftiniji u ovlascenom servisu nego za i20. Ne znam kakva je situacija kod ostalih proizvodjaca, ali znam iz iskustva da je u slucaju Citroena cena originalnog rezervnog dela za CX-a i XM-a vrlo slicna ceni tog istog dela za C6, jer su ista klasa automobila bez obzira na godinu proizvodnje. Po meni je to opravdano jer je jedan golf 3 idalje u istoj klasi kao golf 6, ili jedan XM idalje u istoj klasi kao novi C6. Moje razmisljanje me navodi na taj pravac, a neko drugi ce reci drugacije, znam...
Korisnikov avatar
mladen_i20
Specijalac

Postod velja » Pet Dec 09, 2011 7:06 pm

Gledaj Mladene ovako: kolegi strancu koji radi gde i ja procurio hladnjak na volvo-u v 70, 1997 godište, 2,5 kubika. Auto pravi krš. On, pošto je stranac u Srbiji, nema pojma gde da servisira vozilo. A nemam ni ja. Ali, znam za neka dva kao ovlašćena servisa. I pozovem jedan u Zemunu, kažem koji je auto u pitanju, šta treba i kolika bi bila cena. On tamo gleda, računa i odvali mi cifru 550 evra... OK, kažem ja, razmotrićemo... I bi mnogo. Šta sam onda uradio, počeo sam da guglam i da tražim delove za volvoa. POčeo sam da zovem neke telefone, treći broj koji sam zvao bio je čovek kod kog sam zakazao zamenu hladnjaka. Sve skupa, hladnjak polovan, antifriz i ruke, tražio je 120 evra. I ja pristao na odobrenje vlasnika i uradili stvar.
Poenta priče: ‚‚ovlašćen‚‚‚servis za star auto je udaranje po ušima. [-x :-q
velja
Novi Član

Postod mladen_i20 » Ned Dec 11, 2011 1:47 am

Ovlasceni servis je i za novi auto udaranje po usima. Radni sat je 1900din. Pa toliko nemaju inzenjeri za svoj rad u trajanju od 1 sata koji su kud i kamo obrazovaniji od njih. E ali bas zato sto moras kod njih da bi ti garancija ostala uvazena oni imaju priliku da sami odaberu cenu svog radnog sata, a ti nemas kud nego da je prihvatis. Naravno da od njih ima mnogo jeftinijih i neuporedivo kvalitetnijih servisa i naravno da po isteku garancije necu vise biti njihova musterija, ali dok je garancija na snazi moram kod njih raditi servise. 550e za hladnjak je za sada najveca cena koju sam ja cuo, zaista...
Korisnikov avatar
mladen_i20
Specijalac

Postod dj dex » Pet Jan 13, 2012 12:24 am

mladen_i20 je napisao:Ovlasceni servis je i za novi auto udaranje po usima. Radni sat je 1900din. Pa toliko nemaju inzenjeri za svoj rad u trajanju od 1 sata koji su kud i kamo obrazovaniji od njih. E ali bas zato sto moras kod njih da bi ti garancija ostala uvazena oni imaju priliku da sami odaberu cenu svog radnog sata, a ti nemas kud nego da je prihvatis. Naravno da od njih ima mnogo jeftinijih i neuporedivo kvalitetnijih servisa i naravno da po isteku garancije necu vise biti njihova musterija, ali dok je garancija na snazi moram kod njih raditi servise. 550e za hladnjak je za sada najveca cena koju sam ja cuo, zaista...

Nemoj mnogo da vas cude cene originalnih delova narocito za Svedske proizvodjace.Oni nikad nisu bili jeftini za kupovinu delova.Sto se tice cene radnog sata od 1900 veruj mi da je to jedan od jeftinijih.Servis za Toyota vozila naplacuje 3500/sat,VW Welt auto 3500/sat...
Korisnikov avatar
dj dex
Napredni član

Pridružio se: Pet Avg 19, 2011 7:03 am

Postod mladen_i20 » Pon Feb 06, 2012 3:40 am

Za VW bih i pretpostavio da je astronomski skup, poptuno nezasluzeno. Pa ja ne znam da li sam lud, ali pravo je pitanje da li jedan lekar ima svoj radni sat placen 3500din... Znas, ipak treba biti realan. Lekar je covek koji je zavrsio tezu skolu (naveo sam samo primer) i radi mnogo bitniji, a i stresniji posao, a ovaj ciji je servis je verovatno postao "pametan" devedesetih, konfiskujuci tudju imovinu ili vec kako... Ali to ti je danas ovde normalna pojava izgleda, para ima onaj ko je bezobrazan (jer je ujedino i neobrazovan), a obrazovani mahom rade za takve. Izgleda da je to normalno, ali ja ne mogu da se naviknem na to, niti hocu da se naviknem. Igrom slucaja poznajem coveka iz moje, nadam se, buduce struke (inzenjer gradjevine) koji radi za nekog investitora/izvodjaca koji je po struci stolar. Sta dalje da pricamo... 8-}
Korisnikov avatar
mladen_i20
Specijalac

Postod igy300 » Uto Mar 06, 2012 3:13 pm

Poz nov sam na forumu i zanima me gde se moze kupiti limarija za atosa posto su mi rubovi krenuli tj tako je kupljen guglao sam ali slabe vajde dali neko zna neku prodavnicu gde se moze nabaviti limarija za ovaj auto????
igy300
Novi Član

Pridružio se: Uto Mar 06, 2012 3:08 pm

Postod andi77 » Uto Mar 06, 2012 9:59 pm

Evo ovako odeš kod nas u KI kod vojvodića(nemogu da se setim imena prodavnice tamo kod ideje) i pitaš šta ti treba!!! Ija sam kod njih kupio delove za moj Accent! ;) I javi nam kako si prošao da ti pomognemo ako slučajno oni ne mogu B-)
Korisnikov avatar
andi77
Napredni član

Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 11:06 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Hyundai Amica i Atos